Havayolu Taşımacılık

HAVAYOLU TAŞIMACILIK

Havayolu taşımacılık sevkiyatı yapılacak olan ürünün boyutu, türü gibi unsurlar da göz önünde bulundurularak çeşitli uçakların kullanıldığı bir taşımacılık türüdür. Kara yolu ve deniz yolu gibi diğer taşımacılık türlerine istinaden hız ve güvenlik açısından daha avantajlı olduğu söylenilebilir.

Özellikle ülkeler arası ve uzun mesafe sevkiyatlarda en çok tercih edilen sevkiyat türüdür, Hava yolu taşımacılığının daha donanımlı uçakların geliştirilmesi ve bu alanda görülen gelişmeler uluslararası sevkiyatlarda en uzak mesafelere bile en hızlı şekilde teslimat yapılabilmesini mümkün kılmaktadır.

Hava yolu taşımacılığı ile çeşitli ülkelere günübirlik sevkiyatlar yapılabilir ve evraklardan diğer büyük hacimli ürünlere kadar çeşitli ürünlerin sevkiyatları mümkündür. Bunun yanı sıra acil sevkiyatlarda da zaman kaybının en aza indirgenmesi açısından diğer taşımacılık türlerine göre daha avantajlı bir seçenektir.

Hava yolu taşımacılığı hız açısından ve ürünlerin sevkiyatının güvenli bir şekilde yapılması açısından sık tercih edilen bir seçenek olsa da diğer taşımacılık türlerine göre çok daha maliyetli bir yöntemdir. Bu sebepten ötürü, uzun mesafelerde daha çok küçük boyuttaki ve önemli olan kargolar havayolu taşımacılık ile taşınmaktadır.

Lojistik giderlerinin daha ekonomik hale getirilmesi açısından sevkiyatta sadece bir ürün değil de birçok müşterinin ürününün sevkiyatı aynı anda yapılabilmektedir, Sevkiyatın hızlı ve sorunsuz yapılabilmesinde havaalanlarının altyapı gibi konularda teknolojik ve donanımsal yeterlilikleri önemli rol oynamaktadır.

Havayolu Taşımacılık kapsamında verilen hizmetler türleri

 

  • - Proje taşımacılığı.
  • - İthalat ve ihracat ürünlerinin taşınması.
  • - Konsolide kargo taşımacılığı.
  • - Transit yükleme sistemi taşımacılığı.
  • - Havaleli özel taşıma sistemleri.
  • - Her türlü tehlikeli madde taşımacılığı.
  • - İmal edilen ve oluşturulan her türlü ürünün taşımacılığı.
  • - Değerli ve değersiz evrak taşımacılığı.
  • - Değerli Emtia taşımacılığı.

 
Hava yolu ile yapılan sevkiyatlarda havaalanları ya da havalimanlarına ulaşım için kara yolu taşımacılığından da yardım alınmaktadır, Kara yolu taşımacılığı kullanılarak müşteriden teslim alınan ürün, sevkiyatın yapılacağı havaalanı veya havalimanına ulaştırılıp ürün uçakla gitmesi gereken yere vardıktan sonra tekrar karayolu ile müşterinin adresine teslim edilir.

Teslimat süresi ürünün sevkiyatının yapılacağı ülkeye, adrese göre değişmekle beraber en fazla 2 iş günü içerisinde müşteriye teslim edilir, fakat hız kavramının önem kazandığı bu taşımacılık türünde havalimanlarında verilen ürün indirme-bindirme gibi hizmetlerin yavaşlığı havayolu taşımacılığının bu hız avantajını olumsuz etkileyebilmektedir.

Hava yolu taşımacılığı Kara yolu deniz yolu kullanılarak ulaşılması mümkün olmayan ve uzak mesafelere hızlı ulaşım sağlanmasını mümkün kılması açısından ülkeler arası sevkiyatlarda önemli bir yere sahiptir.

Talebin artmasıyla beraber, müşterilerin beklentileri ürünün kalitesi ya da ekonomikliğinden ziyade, bu ürünlerin ihtiyaç sahiplerine ya da gerekli yerlere daha hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaştırılmasıdır, bunun yanı sıra yolcu taşımacılığı yönünden uzak mesafelere bile en hızlı şekilde ulaşma imkanı sağladığı için talebin giderek arttığı bir taşımacılık türüdür.

Posta sevkiyatlarında olduğu gibi yolcu taşımacılığında da hız, müşteri memnuniyeti ve hava yolu taşımacılığının daha çok tercih edilmesi yönünden önemli bir rol oynamaktadır.

Hızlı Ve Güvenli Taşıma

Bütün gönderilerinizi en hızlı ve güvenli bir şekilde tesliman noktasına ulaştırıyoruz

Güvenli Ödeme

Ödeme yaparken yönlendirileceğiniz ödeme sayfasında Banka kartı yada Kredi kartı ile 100% güvenli bir ortamda ödemenizi yapabilirsiniz.

Gönderi Takip

Tüm gönderilerinizi varış noktasına kadar takip etmenizi sağlıyoruz.

Ronytek Kore Yaşam