Kurye Hizmetleri

Kurye Hizmetleri

Kurye hizmetleri, çağımızın ihtiyaçlarına paralel olarak gittikçe fazla seçeneğin sunulabildiği bir alan haline gelmiştir, eskiden sunulabilen kısıtlı kurye hizmetlerine nazaran günümüzde müşterilerin kişisel talepleri doğrultusunda hizmet sunulabilmesi veya sektöre özel Kurye hizmeti sunulabilmesi mümkün hale gelmiştir.

Kurye hizmetleri en basit haliyle, dosya, paket, kutu, hediye, belge, evrak, doküman vb. her türlü gönderinin alınıp, belirlenen tarih ve saatte istenilen adrese teslim edilmesidir.

Özellikle trafiğin yoğun olduğu, kalabalık şehirlerde tercih edilen Kurye hizmetleri küçük, orta ve büyük ölçekli işetmeler başta olmak üzere çeşitli kuruluşlar tarafından tercih edilmektedir.

Bunun yanı sıra, dahili kargo hizmetlerinin maliyetli olabileceği göz önünde bulundurulduğunda, orta ve büyük ölçekli işletmelerin kendi bünyelerinde kurye hizmetleri verebilmek adına özel birimlerin bulunduğu da görülebilmektedir.

Kendi bünyelerinde kargo hizmetleri bulundurmanın yanı sıra, işletmelerin yıllık, aylık, veya haftalık olarak kargo hizmeti kiralamaları da diğer uygun seçeneklerden bir tanesidir. Kurye hizmetlerinde kullanılan teslimat seçenekleri aşağıdaki gibidir

Kurye Türleri

  • Express Kurye.
  • Moto Kurye.
  • Araçlı Kurye.
  • Yaya Kurye.
  • VİP Kurye.

Express Kurye

Express kurye: “Acil kurye” olarak da adlandırılan bu kurye hizmeti, acil evrak veya küçük gönderiler için sıklıkla tercih edilir.
En sık tercih edilen kargo hizmetlerinden bir tanesi express kurye hizmetidir. Express kurye, gönderinin motorlu kurye aracılığıyla, zaman kaybı en aza indirgenerek alıcıya teslim edildiği kurye türüdür.

Moto Kurye

Motosikletli kurye: Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde yaygın olarak tercih edilen kurye hizmetidir. Acil kuryelerin ulaştırılması başta olmak üzere birçok gönderinin belirlenen zamanda teslim edilebilmesini sağlar.

Motorlu kurye ile gönderi teslimatı özellikle trafiğin yoğun olduğu bölgelerde ve büyük şehirlerde avantaj sağlamaktadır. Her türlü evrak ve paket teslimatının mümkün olduğu gibi gönderi alıcıya genellikle 50 ile 90 dakika gibi kısa bir süre içinde ulaştırılabilmektedir.

Motorlu kuryenin diğer bir avantajı ise kişiye özel hizmet sunulabilmesi ve yalnızca o gönderinin en hızlı şekilde teslim edilmesine odaklanılmasıdır. Bu sebepten dolayı acil gönderiler için motorlu kuryenin hız açısından büyük bir avantaj sağladığı söylenebilir.

Araçlı Kurye

Araçlı kurye: Kurye hizmetinin bir otomobil aracılığıyla verildiği bir yöntemdir. Şehir içi ya da şehirler arası her türlü gönderide tercih edilebilen bir kurye hizmetidir.

Arabalı kurye hizmeti ise gönderinin hacmi ve ağırlığı gibi unsurlara bağlı olarak motorlu kurye ile teslimatın mümkün olmadığı durumlarda araçlı kuryenin kullanıldığı bir yöntemdir. Araçlı kuryenin yol seçenekleri bakımından motorlu kurye kadar alternatifi bulunmasa da gönderiler belirlenen zamanda teslim edilebilir.

Araçlı kurye hizmetlerinde de gönderiyi acil şekilde teslim etme seçeneği bulunmaktadır. Motorlu kurye ile taşınamayacak, hacim olarak büyük, kırılabilir gönderilerde araçlı kurye ile gönderinin güvenli ve sağlam bir şekilde alıcıya teslimatı sağlanır, bu şekilde ebat olarak büyük ve gönderim sırasında dikkatli olunması gerekilen gönderiler bile en hızlı şekilde belirlenen adrese ulaştırılmış olunur.

Yaya Kurye

Yaya kurye: Herhangi bir araç olmadan yaya olarak gönderilerin teslim edildiği yöntemdir. Toplu taşıma araçları kullanılarak yürütülen bir kurye hizmetidir.

VİP Kurye

VIP kurye hizmeti ise her türlü gönderinin kişiye özel olarak yapıldığı ve başka gönderiler ile beraber değil de belirlenen tek bir adrese teslimat odaklı verilen hizmettir. Gönderi kişiye öze olarak direkt belirlenen adrese ulaştırılır. Fakat, diğer diğer kargo hizmetlerine nazaran daha pahalı olduğu söylenebilir.

Diğer bir avantaj ise çoğu durumda gönderinin teslim sürecinin adım adım kontrol edilebilmesi ve karşı tarafa teslim edildiği anda göndericinin bunula ilgili bilgilendirilmesidir.

Gönderinin hızlı bir şekilde teslim edilmesi ve global olarak yaşanan covid salgınından ötürü de insanların ihtiyaçlarını online olarak temin etmeyi tercih etmesi sebebiyle sıklıkla kullanılan bir kurye hizmeti haline gelmiştir.
Sadece bu sebeplerden ötürü değil, hava şartlarının elverişli olmadığı çoğu durumlarda da motorlu kuryenin sıklıkla tercih edilen bir seçenek olduğu söylenebilir.

Hızlı ve Güvenli Taşıma
Bütün gönderilerinizi en hızlı ve güvenli bir şekilde tesliman noktasına ulaştırıyoruz
Güvenli Ödeme

Ödeme yaparken yönlendirileceğiniz ödeme sayfasında Banka kartı yada Kredi kartı ile 100% güvenli bir ortamda ödemenizi yapabilirsiniz.

Gönderi Takip

üm gönderilerinizi varış noktasına kadar takip etmenizi sağlıyoruz.

Ronytek Kore Yaşam